Myjki ciśnieniowe Nilfisk

Szeroki asortyment myjek ciśnieniowych Nilfisk pozwala na dokonanie wyboru urządzenia myjącego spełniającego każde wymagania. Od prac mało intensywnych, po ciężkie i długotrwałe. Umożliwiamy wybór pomiędzy myjkami zimnowodnymi, myjkami gorącowodnymi, spalinowymi czy stacjonarnymi i agregatami ciśnieniowymi. Dzięki różnorodności modeli myjki ciśnieniowe możemy stosować w wielu sektorach działalności, przede wszystkim w rolnictwie, budownictwie, transporcie czy przemyśle spożywczym i produkcyjnym. Odpowiedni dobór akcesoriów pozwoli na usprawnienie myjki wysokociśnieniowej i przystosowanie do specjalistycznych prac typu piaskowanie, usuwanie graffiti, udrażnianie kanalizacji czy czyszczenie dachów i elewacji.

Myjka Nilfisk

Myjki Nilfisk - zaawansowana technologia mycia ciśnieniowego

EcoPowerTM

Wysoka wydajność kotłów osiągająca poziom 93% pozwala na uzyskanie wysokich temperatur przy niskich kosztach esploatacji. Kocioł EcoPower ma naturalny tryb Eco: wystarczy ustawić termostat na 60 stopni a zużycie paliwa zmniejsza się nawet o 20%. Taka funkcja sprawdzi się tam, gdzie nie ma potrzeby uzyskiwania wysokiej temperatury np. mycie samochodu.

EasyCleanTM

QuickServiceTM

Systemy ułatwiające serwis i przeglądy. Myjki ciśnieniowe Nilfisk są tak zaprojektowane aby umożliwić łatwy, intuicyjny i szybki dostęp do wymienianych czy konserwowanych zaworów pompy, tłoków, uszczelniaczy i innych części zużywających się. Doskonałym rozwiązaniem jest podnośnik, który pozwala jednej osobie, w bardzo krótkim czasie zdemontować wężownicę.

Pompy

Niezawodne i trwałe pompy. Większość stosowanych pomp to wzmocnione pompy krzywkowe wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na korozję, takich jak mosiężna głowica pompy. Pompy tego typu zapewniają długą żywotność. Mogą być zasilane wodą morską oraz gorącą wodą, co pozwala na wykorzystanie myjki zimnowodnej do prac jako myjkę gorącowodną.
Pompy klasy premium. Najbardziej znanymi pompami Nilfisk są najwyższej klasy pompy C3. Istnieją na rynku od ponad 20 lat i pracują w najbardziej ekstremalnych warunkach z wydatkiem wody 2500 l/h. Nowością w ofercie jest pompa NA6 wzorowana na pompie C3. Konstrukcja typu C3 z podwójnym łożyskowaniem, 4 ceramicznymi tłokami, stalowymi zaworami i głowicą pompy ze wzmocnionego mosiądzu. Zastosowanie nowych pomp przynosi wymierne korzyści klientom. Ciśnienie do 250 bar, wydajność wody do 1600 l/h oraz możliwość podłączenia wody o wysokiej temperaturze do 80° C.

Profesjonalne myjki ciśnieniowe dla profesjonalistów

Silniki

Wydajne i bezobsługowe silniki z systemem start – stop. Zastosowane silniki 4-biegunowe (1450 obr./min.) lub 2-biegunowe (2800 obr./min.) chłodzone powietrzem są bardzo wydajne i nie wymagają obsługi. Silniki z wbudowanym automatycznym systemem start – stop, zarówno te z rozruchem natychmiastowym, jak i opóźnionym, nie pracują podczas przerw w myciu. Każdy z silników wyposażono w wyłącznik termiczny.

Zalety

Inteligentna kontrola serwisowa. Najwyższej klasy modele gorącowodne wyposażono w funkcję inteligentnej kontroli serwisowej. Stanowi ona formę systemu diagnostycznego wskazującego występowanie wszelkich anomalii wywołanych uszkodzeniem lub zużyciem. Umożliwia to użytkownikowi podjęcie bezpośrednich działań lub skontaktowanie się z siecią serwisową. Natychmiastowa identyfikacja zagrożeń może przyczyniać się do zmniejszenia kosztów serwisowania oraz zmniejszenia ryzyka występowania postojów. System sterowania aktywowany przepływem. Wiele spośród średniej i wysokiej klasy modeli zimno oraz gorącowodnych wyposażono w hydrauliczny system sterowania aktywowany przepływem. To rozwiązanie umożliwia pozostawienie głowicy pompy, węża i pistoletu w trybie gotowości w fazie dekompresji. W wyniku zastosowania tej technologii, użytkowanie węża oraz pistoletu staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Ponowne uruchomienie maszyny jest delikatniejsze i nie powoduje nagłych odrzutów pistoletu lub lancy. Dodatkowo myjki ciśnieniowe są zabezpieczone przed uruchamianiem silnika spowodowanym przeciekiem na pompie, wężu czy pistolecie. Zapewniając w ten sposób ich dłuższą żywotność i niezawodność.